Błonnik witalny

0
(0)

Naturalne suplementy diety są coraz popularniejsze na polskim rynku, co wiąże się z większą świadomością Polaków dotyczącą zdrowego żywienia. Specjaliści podkreślają, że nasze codzienne menu zazwyczaj nie jest wystarczająco bogate w składniki niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. W pierwszej kolejności należy wspomnieć o błonniku, którego działanie bezpośrednio wpływa na pracę układu pokarmowego. Ponieważ dostarczanie go do organizmu wyłącznie za pomocą owoców i warzyw nie jest wystarczające efektywne, lepiej sięgnąć po suplementy diety, takie jak błonnik witalny.

Zastosowanie błonnika witalnego

Bardzo wiele osób stosuje naturalne suplementy diety z myślą o walce z otyłością. Zamiast tabletek czy rozpuszczalnych w wodzie substancji lepiej sięgnąć po błonnik witalny, który wspaniale wspomaga odchudzanie. Działa on wielotorowo – z jednej strony gwarantuje uczucie sytości, a z drugiej pomaga utrzymać efekty odchudzania. Jest on również niezastąpiony, jeśli komuś zależy na regulacji układu metabolicznego. W rezultacie, usprawnia procesy trawienne i stoi na straży prawidłowej przemiany materii. Zastosowanie błonnika witalnego nie ogranicza się wyłącznie do spalania tkanki tłuszczowej – jest on zalecany osobom, które chcą oczyścić swój organizm ze szkodliwych toksyn. Ponadto, przy regularnym stosowaniu można zadbać o lepszą koncentrację. Wielu lekarzy zaleca błonnik witalny pod kątem profilaktyki przeciwnowotworowej i w chorobach serca. Jest on także bardzo efektywnym, naturalnym środkiem pokonującym stany apatii i permanentnego zmęczenia. Według specjalistów, jak najbardziej powinny go zażywać osoby ze skłonnością do wysokiego ciśnienia krwi, czy pacjenci chorzy na cukrzycę.

Błonnik witalny – gdzie można kupić?

Obecnie błonnik witalny jest powszechnie dostępny przede wszystkim w sklepach ze zdrową żywnością oraz w dobrze zaopatrzonych aptekach. Warto zdecydować się na gotową mieszankę – na bazie nasion babki płesznik i łupin babki jajowatej, które są jego naturalnym źródłem. Można także skusić się na zakup czystych nasion wybranego rodzaju babki. Warto dodać, że cieszą się one szczególnym zainteresowaniem wśród osób przestrzegających diety bezglutenowej, ponieważ można je wykorzystywać między innymi do pieczenia chleba bezglutenowego. Przyjmuje się, że optymalną dawką dla osoby dorosłej są trzy łyżeczki błonnika spożywane trzy razy w ciągu dnia. Jednorazową porcję wystarczy rozpuścić w płynie – błonnik witalny można dodawać nie tylko do wody czy soków, ale także do ciepłych zup lub mleka. Dzięki temu jego regularne zażywanie nie jest kłopotliwe i szybko można dostrzec pierwsze efekty.

Jeśli chcemy wspomóc działanie naszego organizmu, najlepiej zdecydować się na bezpieczne dla zdrowia naturalne suplementy diety, którym nie można odmówić skuteczności. Godny uwagi jest przede wszystkim błonnik witalny, zalecany osobom walczącym z nadwagą, diabetykom, osobom zmagającym się z chorobami serca czy pacjentom skarżącym się na uczucie permanentnego zmęczenia.

Źródło: Błonnik, https://galeriaherbat.pl/category/ziarna-nasiona-kasze

Dodaj swoją ocenę:

Ocena: 0 / 5. Liczba oddanych ocen: 0