Jak wybrać prezent na gwiazdkę ?

0
(0)

Już wkrótce: długo wyczekiwany czas w roku: Boże Narodzenie, a wraz z nim cała zabawa z zakupem prezentów, zastanawianiem się w jaki sposób w tym roku zaskoczyć swoich bliskich. Ale być może należysz do tej grupy osób, które nigdy się nie wychylają z zakupem prezentów w listopadzie, a raczej starają się zdobyć wszystkie prezenty świąteczne w ostatniej chwili? Spokojnie! Dla jednych i drugich zebraliśmy najlepsze wskazówki i sztuczki, które pomogą odstresować się w czasie poszukiwania idealnych prezentów, pozostawiając miejsce tylko na świąteczną radość.

Zanim podzielimy się gotowymi inspiracjami na sprawdzone prezenty – zachęcamy do zapoznania się z nasza instrukcja „krok po kroku” na temat tego jak do całego procesu wybierania prezentów na gwiazdkę się przygotować, aby było to możliwi jak najprzyjemniejsze działanie z wspaniałym efektem końcowym względem każdej osoby, którą masz zamiar w tym roku obdarować. Zaczynamy!

Krok 1: Utwórz listę

Podobnie jak Święty Mikołaj, zapisz imiona wszystkich osób, które chcesz obdarować prezentami w tym roku. Na tym etapie w ogóle nie przejmuj się budżetem – po prostu zapisz imiona. Pomyśl o:

  • swojej rodzinie,
  • bliskich,
  • ludziach, którzy wcześniej zaskoczyli Cię uroczymi prezentami

Możesz też pomyśleć, czy nie chciałbyś się w tym roku pobawić w Świętego Mikołaja w pracy – mogłoby być naprawdę zabawnie!

Krok 2: Zdecyduj się na budżet dla każdej osoby

Teraz, gdy masz już gotową listę, nadszedł czas, aby uzyskać realistyczny budżet, który będzie miał ogromne znacznie, w momencie wyboru prezentów. Przyjrzyj się całkowitemu budżetowi i rozprowadź go na liście – to zależy od Ciebie, na którą osobę chcesz wydać mniej lub więcej. Najlepiej już na tym etapie wiedzieć, ile chcesz wydać na osobę, a nie ustalać ogólnie, ponieważ naprawdę mocno Ci to ułatwi wybieranie prezentów. Dzięki temu nie przekroczysz wyznaczonego budżetu, co wielu z nas często ma ochotę zrobić – ale równocześnie zawęzisz sobie listę prezentów na które będziesz patrzył w danym przedziale cenowym dla każdej osoby.

Krok 3: Zaplanuj zakupy

Połącz różne możliwe rozwiązania, jakie mamy dzisiaj do dyspozycji to znaczy: zdecyduj, jakie prezenty chcesz otrzymać online i jakie prezenty chcesz kupić w sklepach. Wymyśliliśmy kilka pomysłów na prezent o różnym budżecie na przykładzie tego, co mógłbyś wymyślić dla kawosza.

Prezenty świąteczne dla bliskich, lubiących kawę:

  • Pomysły na prezenty poniżej 50 zł: filiżanka do kawy, kawa ziarnista, voucher do kawiarni
  • Pomysły na prezenty poniżej 100 zł: duży zapas kawy, zestaw filiżanek do kawy, zaparzarka, młynek do kawy
  • Pomysły na prezenty za mniej niż 500 zł: ekspres do kawy, zapas kawy z słodkościami, duży zestaw do kawy razem z sztućcami, zestawy dla baristów

Chcesz czegoś naprawdę ekstra? Zapoznaj się ofertą najlepszych sklepów dla kawoszy, aby uzyskać dodatkowe inspiracje – zdziwiłbyś się w jak niskich cenach można uzyskać naprawdę niesamowite pomysły na prezent! Ponadto, jeśli chciałbyś, aby ukochany bądź ukochana, czy inna osoba której chcesz sprawić naprawdę miłą niespodziankę dostała coś jeszcze dodatkowo – dlaczego nie spojrzeć na kilka pięknych pomysłów na prezent, które są nieco droższe, ale zdecydowanie warte inwestycji. W kontekście kawoszy mowa tutaj o pięknych dyspozytorach do kawy albo automatycznych ekspresach ciśnieniowych.

Krok 4: postaw na kreatywność

Prezenty, które pochodzą z serca, nie muszą kosztować fortuny, a czasem nawet ani złotówki! Jeśli czujesz się mocny w tematach DIY, dlaczego nie chcesz czegoś stworzyć? Od pięknych wazonów po spersonalizowane kubki na kawę lub słoiki w których te pyszne ziarna mogą być przechowywane – takimi niesamowitymi drobiazgami naprawdę możesz sprawić, że ukochana osoba będzie ogromnie szczęśliwa – i zrobisz to bez wydawania ani grosza!

Krok 5: Udekoruj prezent najpiękniej jak potrafisz

Teraz, gdy kupiłeś (lub zrobiłeś) wszystkie prezenty, pomyśl o ich prezentacji – zbyt często jest ona pomijana w całym procesie, gdy pospiesznie wrzucamy zakupiony upominek do pierwszej lepszej torebki prezentowej na prędce zakupionej w kiosku. A prawda jest taka, że pakowanie prezentów może być zabawą – warto się o tym przekonać osobiście. Jeśli jednak nie czujesz się na siłach albo po prostu naprawdę nie masz czasu, by zapakować komuś prezent w pięknym stylu – masz kilka opcji:

  • zdecyduj się na śliczną torbę na prezent
  • wybierz świąteczny papier prezentowy i zapakuj w niego wybrany upominek
  • zapytaj, czy sklep lub sklep internetowy może zapakować Ciebie prezent w prezent – jeśli w jakimś sklepie zamówiłeś dużo upominków na pewno zrobią z przyjemnością i jest duża szansa na to, że za darmo.

Jak więc widać proces znalezienia, kupienia, a nawet zapakowania wymarzonych prezentów wcale nie musi być trudny – a wręcz przeciwnie może być ogromną przyjemnością dla osoby szukającej upominku. W tym wszystkim właśnie o to chodzi – o radość obdarowywania, mamy więc nadzieję że wraz z tym poradnikiem pozbędziesz się w Boże Narodzenie 2018 stresu i znajdziesz tę przyjemność osobiście!

Źródło: https://www.brodasystem.pl

Dodaj swoją ocenę:

Ocena: 0 / 5. Liczba oddanych ocen: 0