Odzież gastronomiczna to bezpieczeństwo w twojej kuchni

0
(0)

Wydawać by się mogło, że praca w restauracji to czysta przyjemność. Każdy, czy to kucharz czy kelner, ma do czynienia z całym szeregiem pysznych potraw. Jednak rzeczywistość wygląda nieco inaczej, a restrykcyjne przepisy BHP znacznie ograniczają swobodę kulinarnych artystów. Jedna z zasad dotyczy noszenia przez personel odzieży gastronomicznej. To konieczne, aby zachować podstawowe zasady bezpieczeństwa. Dlaczego? Przeczytaj.

 

Gwarancja jakości dla twoich pracowników i klientów

 

Niezależnie od tego, czy prowadzisz renomowaną restaurację czy przydrożny bar z hamburgerami obowiązują cię podobne przepisy jeśli chodzi o ubiór twoich pracowników. Każdy z nich ma obowiązek używać odzieży gastronomicznej, czyli specjalnego fartucha bądź zapaski i jeśli to konieczne także nakrycia głowy. Dlaczego? Odpowiedź jest banalna, dla bezpieczeństwa, zdrowia i zachowania podstawowych zasad higieny. Z pewnością nie chciałbyś, aby w talerzu twojego klienta znalazł się włos kucharza albo coś jeszcze gorszego. Grozi to zwrotem dania i gwarantuje, że niezadowolony klient już nigdy nie wróci do twojego punktu gastronomicznego. Co więcej, może poinformować o niekompetencji personelu swoich znajomych, więc na pewno na tym ucierpisz.

 

Odzież gastronomiczna – jaką wybrać?

Rodzajów odzieży gastronomicznej nie jest wiele. To jaki typ wybierzesz zależy w dużej mierze od tego jaki charakter ma twoja restauracja i kto będzie korzystał z odzieży. Kelnerów wystarczy zaopatrzyć w przepaski, kucharze wymagają więcej uwagi, bo to oni mają największy kontakt z podawanym jedzeniem. Fartuch i okrycie głowy to zupełne minimum. Dzięki nim personel może uniknąć nie tylko nieprzyjemności z powodu niezadowolonych klientów, ale przede wszystkim poparzeń czy chociażby pobrudzenia własnego ubrania. Dobrze także, by odzież gastronomiczna miała logo twojej restauracji. To nie tylko dodatkowa reklama, ale gwarancja rozpoznawalności i utożsamiania się personelu z miejscem pracy.

Źródło: www.odziezbhp24.pl, Odzież gastronomiczna

Dodaj swoją ocenę:

Ocena: 0 / 5. Liczba oddanych ocen: 0