Mikser ręczny czy stojący?

0
(0)

Wśród niezbędnych w kuchni sprzętów, które istotnie ułatwiają przygotowywanie posiłków czy pysznych wypieków, znajduje się mikser. Dzisiaj naprawdę trudno wyobrazić sobie bez niego funkcjonowanie. Oferta sklepów z gospodarstwem domowych jest w przypadku mikserów ogromna. I nie chodzi tu tylko o marki, wśród których znajduje się między innymi KITCHENAID, ale również rodzaj mikserów. Do wyboru mamy przede wszystkim te ręczne oraz stojące. Pojawia się więc pytanie, który mikser okazuje się być lepszym wyborem.

Mikser ręczny

Cechą charakterystyczną takiego miksera jest przenośny korpus, w którym znajdują się specjalne otwory. To właśnie w nich umieszcza się końcówki, które pozwalają ubijać lub ucierać. Dzisiaj w sprzedaży dostępne są w również miksery ręczne w wersji nieco rozszerzonej. W ich wypadku do kompletu dołączony może być rozdrabniacz kielichowy, kubek czy misa. Niewątpliwą zaletą miksera ręcznego jest to, że nie potrzebuje on wiele miejsca. Zmieści się w każdej szafce kuchennej. Jest również zazwyczaj lekki, przez co korzystanie z niego nie wymaga większej siły. Poradzi sobie z nim każda pani domu. Miksery ręczne nie są również drogie. Te najprostsze kupić można już za około czterdzieści złotych. W konsekwencji poleca się je zwłaszcza tym, którzy nie korzystają z nich zbyt często – kupno droższego produktu mija się bowiem z celem.

KITCHENAID - Mikser ręczny - kremowy
KITCHENAID – Mikser ręczny – kremowyr

Doskonałej jakości miksery ręczne oferuje znana i ceniona na całym świecie firma KITCHENAID. Miksery pracują cicho, idealnie ubijają oraz mieszają, są bezawaryjne.

Mikser stojący

Mikser tego rodzaju charakteryzuje się misą, do której na stałe umocowany jest korpus i końcówki. Sprzęt AGD tego typu wyróżnia się dużo większą mocną niż mikser ręczny. Do tego dochodzą takie cechy, jak:

  • większy zakres regulacji prędkości;
  • duża misa.
KITCHENAID - Mikser Artisan 5 - mandarynka
KITCHENAID – Mikser Artisan 5 – mandarynka

To właśnie z tego powodu miksery tego rodzaju poleca się zwłaszcza tym, którzy gotują i pieką często, dużo i dla dużej liczby osób. Mikser stojący istotnie usprawni pracę i sprawi, że będzie ona przebiegała dużo szybciej. Miksery stojące jeszcze kilka lat temu nie były w polskich domach popularne. Korzystali z nich głównie profesjonaliści. Wszystko przez cenę, która w przypadku takich mikserów naprawdę może zaskoczyć. Produkty takich renomowanych firm, jak KITCHENAID, są jednak doskonale wykonane, a tym samym mogą służyć lata. W efekcie nawet naprawdę duży wydatek się opłaca.

Wybór idealnego miksera nie jest sprawą prostą. Udając się do sklepu, trzeba przede wszystkim znać własne oczekiwania i możliwości kulinarne. Mija się z celem kupowanie wielkiego miksera stojącego, aby skorzystać z niego raz czy dwa razy w roku. Jeśli jednak pieczemy dużo, często i naprawdę to lubimy, mikser stojący może istotnie ułatwić nam życie w kuchni. A przecież o to właśnie chodzi, aby gotowanie i pieczenie było lekkie, miłe i naprawdę przyjemne. W przeciwnym razie nasze hobby szybko może popaść w zapomnienie.

 Źródło: Mikser Kitchenaid

Dodaj swoją ocenę:

Ocena: 0 / 5. Liczba oddanych ocen: 0