Lody kawowe

0
(0)

1.
Żółtka ucieramy z ¼ szklanki cukru na jasny, gęsty krem, następnie dodajemy połowę śmietany. Pozostałą śmietanę wraz z cukrem, kawą i mlekiem przekładamy do garnka i podgrzewamy, aż się całkowicie rozpuszczą wszystkie składniki. Kolejno ściągamy z palnika i zostawiamy do ostygnięcia. Śmietanę ponownie wstawiamy na ogień i dodajemy powoli masę jajeczną. Nie możemy doprowadzić do zagotowania, by nie powstała jajecznica. Dokładnie i szybko mieszamy, aż obie masy się połączą. Zostawiamy do wystygnięcia.
2.
Dla maszynkowców: Gotową masę przelewamy do maszynki i miksujemy przez 30 minut. Następnie przelewamy do pojemnika i mrozimy ok. 3 godzin.
3.
Lody można również wykonać bez maszynki. Masę przelewamy do pojemnika i wkładamy do zamrażalki. Co pół godziny wyciągamy, by przemieszać, a to po to, by nie powstały kryształki lodu. Schładzamy do czasu uzyskania osiąganej konsystencji.

Rady
Moje lody wykonałam w maszynce, następnie schładzałam przez ok. 3 godziny w zamrażalce. Konsystencja była kremowa, idealna do nakładania. Resztę lodów zostawiłam na całą noc. Przed podaniem musiały trochę postać na kuchni, żeby się lekko roztopiły.

Dodaj swoją ocenę:

Ocena: 0 / 5. Liczba oddanych ocen: 0