Jaki toster wybrać?

0
(0)

W każdej kuchni znajduje się mnóstwo rozmaitych sprzętów. Niektóre z nich są niemalże niezbędne do tego, aby praca była lekka i przyjemna. Usprawniają one proces przygotowywania potraw i sprawiają, że gotowanie nie jest tak męczące. Inne służą głównie naszej przyjemności. I to właśnie do tych drugich> zalicza się tostery. Przygotować możemy z ich pomocą ciepłe grzanki, które idealnie sprawdzają się na śniadanie czy szybką przekąskę. Wybór tosterów jest jednak tak duży, że łatwo pogubić się w gąszczu propozycji od producentów. Podpowiadamy, czym kierować się przy ich wyborze.<!–more–

Udając się do sklepu po zakup tostera, warto odpowiedzieć sobie na kilka pytań:

  • czy z tostera będzie korzystała jedna osoba czy racze będzie ich więcej?
  • Czy w tosterze zamierzamy opiekać tradycyjne pieczywo tostowe czy raczej nieco grubszy klasyczny chleb?
  • Czy toster ma służyć tylko do opiekania, czy też zależy nam na tym, aby miał szersze zastosowanie?

Udzielenie sobie odpowiedzi na te pytania pozwoli kupić toster idealny.

Tostery tradycyjne

To najczęściej kupowane tostery, których wybór jest jednocześnie największy. Ich cechą charakterystyczną są na ogół niezbyt duże rozmiary. Taki toster bez trudu zmieści się na kuchennej szafce. Otwory na pieczywo umieszczone są w jego górnej części. Wewnątrz znajdują się specjalne grzałki, które rozgrzewają się w momencie włączenia tostera. Większość modeli tego rodzaju pozwala na upieczenie w tym samym czasie tylko dwóch kromek chleba. Dostępne są jednak i egzemplarze większe, w których jednorazowo przygotujemy więcej pysznych grzanek. Tostery te nie są zbyt drogie. Oferują je wszyscy najbardziej znani producenci sprzętu AGD, łącznie z firmą KITCHENAID.

KITCHENAID - Toster Artisan - czerwony karmelek
KITCHENAID – Toster Artisan – czerwony karmelek

 

Tostery poziome

Tutaj pieczywo umieszcza się w tosterze poziomo. Wielkim plusem tosterów tego rodzaju jest fakt, że na opiekanej kromce chleba można umieścić plasterek wędliny czy sera, tworząc tym samym od razu pyszną kanapkę. Taki toster może w niektórych przypadkach zastąpić piekarnik. Wada? Na ogół nie są one tanie. Za toster tego rodzaju zapłacić trzeba nawet kilkaset złotych.

Tostery zamykane

Określa się je także opiekaczami. Kromki chleba zamykane są w tosterze. Urządzenie tego rodzaju pozwala na przygotowanie pysznych ciepłych kanapek z dowolnie zestawionym farszem. Większość modeli pozwala na jednoczesne przygotowanie tylko dwóch kanapek.

Inne cechy

Wybierając toster, pod uwagę należy brać również:

  • moc;
  • wagę;
  • obudowę;
  • materiał, z którego wykonano nóżki;
  • ilość stopni regulacji.

Im mocniejszy toster, tym szybciej upiecze się chleb. Trzeba jednak zwracać uwagę na to, czy temperaturę można regulować. Jeżeli nie, należy liczyć się z tym, że grzanki będą spalone.

Producenci tosterów, a wśród nich również firma KITCHENAID, wręcz prześcigają się w kolejnych propozycjach. Zanim więc udamy się do sklepu, powinniśmy poważnie zastanowić się nad tym, jakie są nasze oczekiwania i potrzeby, jeśli chodzi o toster. Dzięki temu uda się nam wybrać model, z którego będziemy zadowoleni.

Źródło: Tostery Kitchenaid

Dodaj swoją ocenę:

Ocena: 0 / 5. Liczba oddanych ocen: 0