Fajnie jest od czasu do czasu zjeść posiłek z grilla, a nawet częściej niż tylko czasami. Co jednak zrobić, gdy z jakiegoś powodu nie możemy skorzystać z tradycyjnego sprzętu, bądź zwyczajnie nie chce się nam marnować czasu na zabawę z rozpalaniem? Grill bezdymny to odpowiedź.
To elektryczna alternatywa idealnie nadająca się na balkon,czy taras, która eliminuje szkodliwe dymy powstające podczas grillowania potraw w wysokich temperaturach. W tym artykule omówimy, dlaczego warto rozważyć opcję grilla bezdymnego, jak działa i jak możesz go konserwować.
Grill bezdymny – dlaczego możesz go potrzebować?
Dlaczego potrzebujesz grilla bezdymnego? Jeśli jesteś jedną z tych osób, które uwielbiają grillować i cieszyć się zdrowym grillowanym jedzeniem, ale nie zawsze masz czas i energię, aby rozpalić tradycyjnego grilla, to grill bezdymny jest dla Ciebie. Tradycyjne grille na świeżym powietrzu to już przeszłość. Z grillami bezdymnymi wiąże się również pewien czynnik zdrowotny, ponieważ grille zewnętrzne wytwarzają dużo dymu, który może być szkodliwy dla osób z astmą i problemami z oddychaniem.
Posiadanie grilla bezdymnego z pewnością ułatwi sprawę i zapewni niezbędne korzyści zdrowotne i smakowe. Ważne jest również, aby zrozumieć, który grill bezdymny najbardziej będzie odpowiadać Twoim potrzebom. Wiele osób czuje się sfrustrowanych, gdy zdaje się im, że mają na oku właściwy grill bezdymny na taras, czy balkon – ostatecznie kończąc z niewłaściwym. Dlatego musisz wiedzieć, jak wybrać idealny model, który przyniesie Ci korzyści na dłuższą metę.
Grill bezdymny – na czym polega jego działanie?
Grill bezdymny opiera się głównie na technologii, która odfiltrowuje nadmiar dymu wytwarzany przez grill. Pod grillem znajduje się taca na wodę, która pochłania resztki dymu podczas grillowania. W rezultacie na grillach i płytach grillowych pozostaje bardzo mało dymu, co zapewnia całkowicie bezdymne grillowanie.
Co jeszcze warto wiedzieć o działaniu grilla bezdymnego?
Nowoczesna technologia oddymiania usuwa cały dym z grilla, dlatego nie uruchamia alarmów przeciwpożarowych podczas użytkowania w pomieszczeniach, czy na tarasach.
Jest to przyjazna środowisku alternatywa dla innego rodzaju metod grillowania.
Istnieją różne rodzaje grilli bezdymnych, odpowiednich do różnych metod przyrządzania potraw. Każdy rodzaj specjalizuje się w różnych metodach grillowania, ale prawie wszystkie mają ściśle powiązane cechy. W większości różnią się od siebie konstrukcją i rozmiarem – tak, aby nie było problemu z dopasowaniem ich do indywidualnych potrzeb użytkownika.
Jak korzystać z grilla bezdymnego?
Bardzo łatwo jest obsługiwać grill bezdymny, gdy już go opanujesz. Musisz wyjąć tackę ociekową, element grzejny i płytę grillową. Po wlaniu około dwóch filiżanek wody do tacki/rondelka należy wszystko złożyć. Ważne jest, aby grill spoczywał na płaskiej powierzchni, co zapobiegnie wyciekaniu tłuszczu. Po podłączeniu przewodu zasilającego naciśnij przycisk odpowiadający za to, aby włączyć wentylator i przycisk zasilania, aby włączyć grill i do dzieła!