Drożdżówki z jagodami i serkiem

0
(0)

1.
Robimy rozczyn: do garnuszka dajemy mleko, rozkruszamy drożdże i wsypujemy łyżkę cukru. Całość dokładnie mieszamy i zostawiamy do wyrośnięcia. Mąkę przesiewamy do miski. Dodajemy resztę cukru, sól, jogurt, jajko, masło i rozczyn drożdżowy. Ugniatamy elastyczne, gładkie i miękkie ciasto. W razie potrzeby podsypać mąką, ale nie za wiele. Ciasto zostawić w ciepłym miejscu do wyrośnięcia na godzinę.
2.
Dla maszynkowców: na dno formy wyłożyć jajko, jogurt, mleko, masło, sól. Na to mąkę, a na wierzch drożdże i cukier. Włączyć opcję wyrastania ciasta (u mnie trwa 110 min.)
3.
Serek philadelphia wymieszać z cukrem waniliowym i jagodami.
4.
Wyrośnięte ciasto rozwałkować na kwadrat ok 30 x 40 cm i posmarować nadzieniem, zostawiając wolne brzegi. Zwinąć rulon wzdłuż dłuższego brzegu. Pokroić na grubsze plastry. Powstanie 8 ślimaków. Każdy lekko rozciągnąć i przekręcić o 180 stopni.
5.
Drożdżówki układać w dość dużej odległości od siebie, bo jeszcze sporo urosną. Wierzch posmarować roztrzepanym jajkiem i zostawić na 30 minut w ciepłym miejscu. Piec 20-25 minut w 180 stopniach, opcja pieca góra-dół.

Dodaj swoją ocenę:

Ocena: 0 / 5. Liczba oddanych ocen: 0