Dlaczego warto kupić Ekspres do kawy – co najmniej 5 najważniejszych zalet.

0
(0)

Większość ludzi w naszym kraju zaczyna dzień od filiżanki kawy. Pomaga nam to usunąć wszelkie zmęczenie z poprzedniego dnia i zapewnić wystarczającą energię, aby rozpocząć kolejny dzień. Można powiedzieć, że kawa stała się niemalże integralną częścią naszego życia. Wolimy kawę od herbaty nawet podczas przerw w pracy. Dlatego też coraz więcej ludzi ma w swoich domach ekspres do kawy, który spełnia ich wymagania związane z tym napojem.

Jeśli jesteś namiętnym fanem tego napoju i uwielbiasz popijać filiżankę kawy z pobliskiej kawiarni, być może właśnie przyszedł czas, abyś poznał zalety posiadania ekspresu do kawy w swoim domu, ponieważ ewidentnie go potrzebujesz.

Dzięki ekspresowi do kawy nie tylko zaoszczędzisz dużo ciężko zarobionych pieniędzy, ale także będziesz mógł uraczyć wszystkich gości w swoim domu smaczną i aromatyczną filiżanką kawy.

Spójrz sam na te fakty:

 • Jeśli wypijesz jedną filiżankę kawy dziennie, zaoszczędzisz kilka złotych na dzień.
 • Możesz zaoszczędzić czas i gaz, unikając podróży do najbliższej kawiarni.
 • Będziesz mieć do dyspozycji różne opcje kawy dopasowane według własnego gustu.
 • Możesz przygotować zwykłą kawę, a nawet cappuccino przy użyciu domowego ekspresu do kawy.

Rodzaje ekspresów do kawy

Na rynku dostępne są różne opcje. To zależy od Ciebie, tego, ile chcesz wydać i jakiego rodzaju smaków chcesz doświadczyć. Tak czy inaczej w tym miejscu pozwolimy sobie zwrócić Twoją uwagę na zalety różnych ekspresów do kawy.

Klasyczny ekspres do parzenia kawy

Jest to tak zwany automatyczny ekspres do kawy. Z łatwością znajdziesz ten produkt na rynku za bardzo przystępną kwotę. Ten produkt jest dostępny w różnych kształtach i rozmiarach. Jeśli chcesz zrobić kilka filiżanek za jednym zamachem, porozglądaj się za modelami, które mają taką opcję.

Zalety

 • Jest łatwy w użyciu.
 • Przystępna cena.
 • Dostępne są różne modele, kształty i marki.
 • Za pomocą tego ekspresu do kawy możesz korzystać z każdej marki kawy.

Ekspres do kawy na kapsułki

To najnowszy ekspres do kawy na rynku. Za pomocą tych ekspresów możesz zrobić jedną filiżankę kawy. Dostępnych jest kilka kapsułek kawy o różnych smakach, które zaspokoją Twoje indywidualne preferencje i gusty. Po prostu wystarczy je włożyć do ekspresu i dodać wodę do maszyny.

Zalety

 • Łatwy w czyszczeniu i użyciu.
 • Dostępny w niskiej cenie.
 • Dostępność wielu smaków w kapsułkach.
 • Mniejsze straty, ponieważ możesz zrobić filiżankę kawy na raz.

Tradycyjny zaparzacz do kawy

Jest to jedna z najbardziej tradycyjnych metod przygotowywania kawy. Jest prosta w użyciu i używa mało zaawansowanej technologii.

Zalety

 • Jeśli chcesz kupić najbardziej przystępny ekspres do kawy, najlepszym rozwiązaniem będzie właśnie ta opcja.
 • Koszt eksploatacji tego produktu jest bardzo niski.

Superautomatyczne ekspresy do kawy, a także ręczne ekspresy do espresso to jednak najlepsze opcje, jeśli chodzi o zaparzanie aromatycznej „małej czarnej” gdyż używają prawdziwych ziaren kawy. Jeśli używasz tego typu ekspresów do kawy, oznacza to, że nie używasz ekspresu do kawy, który używa wkładów lub aluminiowych kapsułek do produkcji kawy, a to wspaniała wiadomość z trzech ważnych powodów:

 • Jesteś ekologicznie sumienny, ponieważ nie używasz produktu, który wytwarza dużo odpadów, które trafiają na składowiska.
 • Fusy pozostawione po zrobieniu kawy mogą być poddane recyklingowi i wykorzystane na różne sposoby.
 • Nie tylko oszczędzasz środowisko, ale, co ważniejsze, oszczędzasz pieniądze.

Podsumowanie korzyści z zakupu ekspresu do kawy – bez względu na to jaki typ ostatecznie wybierzesz!

#1 Łatwość użytkowania

Ekspresy do kawy to urządzenie, które jest łatwe w użyciu.

#2 Większa radość z parzenia kawy

Niektóre ekspresy dają większą kontrolę nad całym procesem parzenia kawy. Ekspresy do kawy są dostarczane z ustawieniami umożliwiającymi wybór żądanego poziomu mielenia. Oprócz większej kontroli nad procesem mielenia i warzenia, uzyskujesz także sposób na proste uzyskanie kawy o idealnym smaku i jego intensywności. Decydując się na ekspres automatyczny postaw na taki, gdzie zmielone ziarna kawy nie zatykają zaparzacza, bowiem to oznacza to mniej czasu spędzonego na czyszczeniu urządzenia.

#3 Niesamowite aromaty

Kawa ma niesamowity aromat pochodzący z ziaren kawy – a ekspres pozwalający na drobne mielenie ziaren kawy pomaga wydobywać te aromatyczne smaki. Po kilku minutach mielenia ziaren i parzenia kawy, można uzyskać najlepszy aromatyczny smak – nie do podrobienia. Żaden inny sposób nie jest w stanie zapewnić tego samego aromatu.

#4 Ustawienie ilości filiżanek

Każdy nowoczesny ekspres pozwala Ci z łatwością odmierzyć liczbę filiżanek, które chcesz przygotować. W trakcie zaparzania kawy można nawet często ten proces zatrzymać – jeśli zajdzie taka potrzeba. Co ciekawe, możesz zaparzyć i podać kawę bez martwienia się resztkami lub marnotrawstwem. Wszechstronne urządzenie może również utrzymywać temperaturę gorącej lub ciepłej kawy – wedle gustu.

#5 Oszczędność energii elektrycznej

Ekspres do kawy z funkcją mielenia i parzenia ma zwykle opcję automatycznego wyłączania. Nie musisz się martwić, że zapomnisz go wyłączysz, jeśli nawet spieszysz się rano. Urządzenie wyłączy się automatycznie po przygotowaniu kawy. Ponadto zwykle dzisiejsze ekspresy są wykonane w nowoczesnej technologii, co pozwala zmniejszyć zużycie energii.

Źródło: Ekspresy Jura

Dodaj swoją ocenę:

Ocena: 0 / 5. Liczba oddanych ocen: 0